TE
CPGI-ALR-TL-115 Photocontrol, Slim Profile, Swivel Mount, Polycarbonate
SKU: 6777700
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$14.99
Features
Specifications
Tyco Electronics TL Series provides a slim profile ideal for installation in compact areas. An adjustable swivel base design allows maximum installation flexibility.
- Thin-line profile ideal for tight Spots
| Brand | TE |
|---|---|
| UPC | 045686001491 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section C2 |
| Package Length (in) | 7.20" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Dimensions | 1.2565 in W x 4.7742 in H |
| Material | Polycarbonate |
| Specifications | 1100 VA Ballast Load Rating 1800 W 1.5 Fc Turn On 51 Off/On Ratio |
| Type | Slim Profile Swivel Mount |