Trenton
Tee 1-1/2 x 1-1/2 x 1-1/2 in NPT Pipe Tee
SKU: T112S
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$44.99
Features
Specifications
Pipe Tee, Tee Fitting, 1-1/2 x 1-1/2 x 1-1/2 in Fitting, NPT, Class 150, 304 Stainless Steel
| Brand | Trenton |
|---|---|
| UPC | 642557125708 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section H3 |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | 4381033470 |
| Fitting Type | Tee |
| Fitting Size | 1-1/2 x 1-1/2 x 1-1/2 in |
| Connection Type | NPT |
| Pressure Class | Class 150 |
| Material | 304 Stainless Steel |