Knox
1/2 in Poly Alloy Pex Tee
SKU: XRT333PK50
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$59.99
/ Pack
/ Pack
Features
Specifications
Pex Tee, Tee, 1/2 in Nominal, Poly Alloy
| Brand | Knox |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 06, Section I3 |
| Package Length (in) | 6.00" |
| Package Width (in) | 4.00" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Manufacturer Part Number | 420301 |
| Fitting/Connector Type | Tee |
| Nominal Size | 1/2 in |
| Material | Poly Alloy |