Trenton
Tee 1/2 x 1/2 x 1/2 in NPT Pipe Tee
SKU: T12S
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$8.99
- Buy 12 for $8.09 each and save 10%
Features
Specifications
Pipe Tee, Tee Fitting, 1/2 x 1/2 x 1/2 in Fitting, NPT, Class 150, 304 Stainless Steel
| Brand | Trenton |
|---|---|
| UPC | 642557603213 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section H1 |
| Package Length (in) | 2.40" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | 4381033430 |
| Fitting Type | Tee |
| Fitting Size | 1/2 x 1/2 x 1/2 in |
| Connection Type | NPT |
| Pressure Class | Class 150 |
| Material | 304 Stainless Steel |