Trenton
Tee ST Elbow 1/4 in 45 deg Brass NPT Pipe Tee
SKU: T18S
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$6.29
Features
Specifications
Pipe Tee, Tee Fitting, ST Elbow 1/4 in 45 deg Brass Fitting, NPT, Class 150, 304 Stainless Steel
| Brand | Trenton |
|---|---|
| UPC | 642557603183 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section H1 |
| Package Length (in) | 1.20" |
| Package Width (in) | 0.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 4381033400 |
| Fitting Type | Tee |
| Fitting Size | ST Elbow 1/4 in 45 deg Brass |
| Connection Type | NPT |
| Pressure Class | Class 150 |
| Material | 304 Stainless Steel |