Trenton
Tee 3/4 x 3/4 x 3/4 in NPT Pipe Tee
SKU: T34S
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$10.99
- Buy 12 for $9.89 each and save 10%
Features
Specifications
Pipe Tee, Tee Fitting, 3/4 x 3/4 x 3/4 in Fitting, NPT, Class 150, 304 Stainless Steel
| Brand | Trenton |
|---|---|
| UPC | 642557603220 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 09, Section H2 |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | SSH304T-07 |
| Fitting Type | Tee |
| Fitting Size | 3/4 x 3/4 x 3/4 in |
| Connection Type | NPT |
| Pressure Class | Class 150 |
| Material | 304 Stainless Steel |