Features
Specifications
Pipe Reducing Tee, Tee Fitting, 3/4 x 1/8 x 3/4 in Fitting, Compression x FIP x Compression
| Brand | Boshart Industries |
|---|---|
| UPC | 777808447138 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 05, Section H6 |
| Package Length (in) | 1.80" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Manufacturer Part Number | BSF-CBT070107N |
| Fitting Type | Tee |
| Fitting Size | 3/4 x 1/8 x 3/4 in |
| Connection Type | Compression x FIP x Compression |