Features
Specifications
Tee Body Flange, Narrow, Series: 75, 200 psi, 3-1/8 in Length, Polypropylene, For Use With: 450 Series Shutoff Manifold
| Brand | TeeJet |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section T1 |
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 3.20" |
| Manufacturer Part Number | CP55224-PP |
| Type | Narrow |
| Series | 75 |
| Pressure Rating | 200 psi |
| Length | 3-1/8 in |
| Material | Polypropylene |
| Suitable For Use With | 450 Series Shutoff Manifold |