Features
Specifications
Tee Nut, 8-32, 1/4 in Barrel Diameter, Steel, Zinc Plated
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section C3 |
|---|---|
| Package Length (in) | 2.80" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Thread Size | 8-32 |
| Barrel Diameter | 1/4 in |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |