Plumbeeze
1-1/4" TEE - POLY
SKU: T114I
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$2.29
Features
Specifications
Downloads
Plumbeeze Poly Fittings are economical and have good chemical resistance.
| Brand | Plumbeeze |
|---|---|
| UPC | 777808131853 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section H5 |
| Package Length (in) | 4.20" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | PPT-12 |
| Country of Origin | Canada |
| Length | 5.1000 INCH |
| Height | 1.5500 INCH |
| Width | 3.4500 INCH |
| Weight | 0.1300 POUND |