Features
Specifications
Downloads
Poly fittings are economical and have good chemical resistance.
| Brand | Boshart Industries |
|---|---|
| UPC | 777808131877 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section H5 |
| Package Length (in) | 5.20" |
| Package Width (in) | 4.80" |
| Package Height (in) | 1.80" |
| Manufacturer Part Number | PPT-20 |
| Country of Origin | Canada |
| Length | 6.3000 INCH |
| Height | 2.1500 INCH |
| Width | 4.3500 INCH |
| Weight | 0.2200 POUND |