FTZ Industries
16-14 AWG 0.156 in Crimp N Seal Male Bullet Terminal
SKU: 31369C10
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$9.79
Features
Specifications
Male Bullet Terminal, Crimp N Seal, 16-14 AWG Wire, 0.156 in Stud
| Brand | FTZ Industries |
|---|---|
| UPC | 847759098403 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 14, Section N3 |
| Package Length (in) | 1.80" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | 31369-C10 |
| Type | Crimp N Seal |
| Wire Size | 16-14 AWG |
| Stud Size | 0.156 in |