FTZ Industries
16-14 AWG #10 Non-Insulated Fork Terminal
SKU: 46324C100
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$29.99
Features
Specifications
Fork Terminal, Non-Insulated, 16-14 AWG Wire, #10 Tab
| Brand | FTZ Industries |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section D6 |
| Package Length (in) | 4.00" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | 46324-C100 |
| Type | Non-Insulated |
| Wire Size | 16-14 AWG |
| Tab Size | #10 |