FTZ Industries
16-14 AWG Vinyl #6 Fork Terminal
SKU: 45342C100
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$19.99
Features
Specifications
Fork Terminal, 16-14 AWG Wire, Vinyl Insulation, #6 Fork, Blue
| Brand | FTZ Industries |
|---|---|
| UPC | 847759100144 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section D6 |
| Package Length (in) | 2.20" |
| Package Width (in) | 2.20" |
| Package Height (in) | 1.60" |
| Manufacturer Part Number | 45342-C100 |
| Wire Size | 16-14 AWG |
| Insulation Material | Vinyl |
| Tab Size | #6 |
| Color | Blue |