FTZ Industries
22-18 AWG Vinyl #6 Standard Fork Terminal
SKU: 45122C100
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$18.49
Features
Specifications
Fork Terminal, Standard, 22-18 AWG Wire, Vinyl Insulation, #6 Tab, Copper, Red
| Brand | FTZ Industries |
|---|---|
| UPC | 847759098496 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section D6 |
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 1.20" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | 45122-C100 |
| Type | Standard |
| Wire Size | 22-18 AWG |
| Insulation Material | Vinyl |
| Tab Size | #6 |
| Material | Copper |
| Color | Red |