FTZ Industries
Term Ring #8 x 1/4" Ins 10pk
SKU: 45515C10
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$8.79
Features
Specifications
Term Ring #8 x 1/4" Ins 10pk
- Wire Ring Terminal
- Vinyl Insulated
| Brand | FTZ Industries |
|---|---|
| UPC | 847759099165 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section D6 |
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 1.80" |
| Package Height (in) | 1.40" |
| Manufacturer Part Number | 45515N-C10 |
| Type | Ring Terminal |
| Size | 8 Gauge |
| Style | Fully Insulated |
| Features | 1/4" Ring |
| Package_qty | 10 pk |