FTZ Industries
Term Ring Cu 8ga x 1/2" N/I 2pk
SKU: 91009C2
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$5.49
Features
Specifications
Term Ring Cu 8ga x 1/2" N/I 2pk
- Wire Ring Terminal/Starter Lug
- Tin Plated Copper
- Non-Insulated
| Brand | FTZ Industries |
|---|---|
| UPC | 847759099530 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section D6 |
| Package Length (in) | 2.80" |
| Package Width (in) | 1.40" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | 91009-C2 |
| Type | Ring Terminal |
| Size | 8 Gauge |
| Features | 1/2" Ring |
| Package_qty | 2 pk |