FTZ Industries
Term Ring Cu 8ga x 3/8" N/I 10pk
SKU: 91007C10
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$12.99
Features
Specifications
Term Ring Cu 8ga x 3/8" N/I 10pk
- Wire Ring Terminal/Starter Lug
- Tin Plated Copper
- Non-Insulated
| Brand | FTZ Industries |
|---|---|
| UPC | 847759099509 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section D6 |
| Package Length (in) | 3.20" |
| Package Width (in) | 2.00" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | 91007-C10 |
| Type | Ring Terminal |
| Size | 8 Gauge |
| Features | 3/8" Ring |
| Package_qty | 10 pk |