HC Companies
The HC Companies 1 Qt. Green Poly Watering Can
SKU: 6849004
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$8.79
Features
Specifications
Special features include an ergonomic handle and balanced design to make this everyday gardening tool versatile, easy-to-use, and durable. Large, offset opening is easy-to-fill from spigot or sink. Long, drip-resistant spout. Molded-in water-level indicators to make it easy to determine proper water-to-fertilizer ratio.
| Brand | HC Companies |
|---|---|
| UPC | 032903075588 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 34, Section N1 |
| Package Length (in) | 6.20" |
| Package Width (in) | 5.00" |
| Package Height (in) | 4.20" |
| Capacity | 1 Qt. |
| Color | Green |
| Material | Poly |