Features
Specifications
Airtight, sturdy case is designed to store and protect wet or dry paint rollers. Store wet rollers for weeks without fear of drying out. Fits up to 9-1/2" rollers. Seals around roller handle. Washable.
| UPC | 857347004051 |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 28, Section C4 |
| Package Length (in) | 2.95" |
| Package Width (in) | 3.55" |
| Package Height (in) | 11.00" |
| Material | Plastic |
| Length | 10" |
| Diameter | 3" |