Marson
Aluminum Plain Thread Insert Kit
SKU: C200TSK
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$159.99
Features
Specifications
Thread Insert Kit, Aluminum, Plain, Includes: 6-32, 8-32, 10-24, 10-32, 1/4-20, 5/16-18, 3/8-16 Mandrel and Nosepiece
| Brand | Marson |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16 End Cap |
| Package Length (in) | 13.00" |
| Package Width (in) | 6.80" |
| Package Height (in) | 2.20" |
| Manufacturer Part Number | M39313 |
| Material | Aluminum |
| Finish | Plain |
| Includes | 6-32, 8-32, 10-24, 10-32, 1/4-20, 5/16-18, 3/8-16 Mandrel and Nosepiece |