CHRISLYNN
1/4-28 0.375 in SS Thread Repair Insert
SKU: 83117
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$7.99
Features
Specifications
Thread Repair Insert, Precision, 1/4-28 Insert Thread Size, Stainless Steel, 0.375 in Insert Length, UNF, Grade 304 Grade
| Brand | CHRISLYNN |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15 End Cap |
| Package Length (in) | 4.80" |
| Package Width (in) | 2.60" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 83117 |
| Type | Precision |
| Insert Thread Size | 1/4-28 |
| Material | Stainless Steel |
| Insert Length | 0.375 in |
| Thread Type | UNF |
| Grade | Grade 304 |