CHRISLYNN
M20 30 mm Stainless Steel Thread Repair Insert
SKU: 83179
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$9.99
Features
Specifications
Thread Repair Insert, Precision, M20 Insert Thread Size, Stainless Steel, 30 mm Insert Length, Grade 304 Grade, 1.5 mm Pitch
| Brand | CHRISLYNN |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15 End Cap |
| Package Length (in) | 3.60" |
| Package Width (in) | 1.60" |
| Package Height (in) | 0.60" |
| Manufacturer Part Number | 83179 |
| Type | Precision |
| Insert Thread Size | M20 |
| Material | Stainless Steel |
| Insert Length | 30 mm |
| Grade | Grade 304 |
| Pitch | 1.5 mm |