CHRISLYNN
3/8-24 Steel Thread Repair Kit
SKU: 82121
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$34.99
Features
Specifications
Thread Repair Kit, 3/8-24 Insert Thread Size, Steel, UNF
| Brand | CHRISLYNN |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15 End Cap |
| Package Length (in) | 7.80" |
| Package Width (in) | 3.80" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 82121 |
| Insert Thread Size | 3/8-24 |
| Material | Steel |
| Thread Type | UNF |