CHRISLYNN
#6-32 Steel Thread Repair Kit
SKU: 82108
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$32.99
Features
Specifications
Thread Repair Kit, #6-32 Insert Thread Size, Steel, UNC
| Brand | CHRISLYNN |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15 End Cap |
| Package Length (in) | 6.80" |
| Package Width (in) | 3.40" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Manufacturer Part Number | 82108 |
| Insert Thread Size | #6-32 |
| Material | Steel |
| Thread Type | UNC |