CHRISLYNN
#8-32 Steel Thread Repair Kit
SKU: 82110
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$30.99
Features
Specifications
Thread Repair Kit, #8-32 Insert Thread Size, Steel, UNC
| Brand | CHRISLYNN |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15 End Cap |
| Package Length (in) | 7.00" |
| Package Width (in) | 4.20" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 82110 |
| Insert Thread Size | #8-32 |
| Material | Steel |
| Thread Type | UNC |