CHRISLYNN
5/8 in-11 0.87 in L 53/64 in Heavy Duty Thread Repair kit
SKU: RS68908
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$42.99
Features
Specifications
Thread Repair kit, Heavy Duty, 5/8 in-11 Internal Thread, 0.87 in L Long Insert, Includes: (2) Insert, (1) RS Tool, 53/64 in Drill
| Brand | CHRISLYNN |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15 End Cap |
| Package Length (in) | 1.50" |
| Package Width (in) | 2.75" |
| Package Height (in) | 5.00" |
| Manufacturer Part Number | 68908 |
| Type | Heavy Duty |
| Internal Thread Size | 5/8 in-11 |
| Long Insert Size | 0.87 in L |
| Includes | (2) Insert, (1) RS Tool |
| Drill Size | 53/64 in |