CHRISLYNN
7/16-20 Steel Thread Repair Kit
SKU: RS68105
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$33.99
Features
Specifications
Thread Repair Kit, Rock Solid, Heavy Duty, 7/16-20 Insert Thread Size, Steel, UNF
| Brand | CHRISLYNN |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15 End Cap |
| Package Length (in) | 4.40" |
| Package Width (in) | 2.80" |
| Package Height (in) | 1.20" |
| Manufacturer Part Number | 68105 |
| Type | Rock Solid, Heavy Duty |
| Insert Thread Size | 7/16-20 |
| Material | Steel |
| Thread Type | UNF |