CHRISLYNN
1/2 UNC Thread Repair Tap
SKU: 86124
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$24.99
Features
Specifications
Thread Repair Tap, Precision Plug, 1/2, UNC, 17/32 in Drill Size, 13 Threads per Inch, High Speed Steel
| Brand | CHRISLYNN |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15 End Cap |
| Package Length (in) | 3.80" |
| Package Width (in) | 3.60" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 86124 |
| Type | Precision Plug |
| Thread Size | 1/2 |
| Thread Type | UNC |
| Drill Size | 17/32 in |
| Threads per Inch | 13 |
| Material | High Speed Steel |