CHRISLYNN
M14 3/4 in Stainless Steel Thread Repair Insert
SKU: 88050X
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$7.99
Features
Specifications
Thread Repair Insert, Precision Spark Plug, M14 Insert Thread Size, Stainless Steel, 3/4 in Insert Length, Grade 304 Grade, 1.25 mm Pitch
| Brand | CHRISLYNN |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 15 End Cap |
| Package Length (in) | 4.40" |
| Package Width (in) | 2.40" |
| Package Height (in) | 0.20" |
| Manufacturer Part Number | 88050 |
| Type | Precision Spark Plug |
| Insert Thread Size | M14 |
| Material | Stainless Steel |
| Insert Length | 3/4 in |
| Grade | Grade 304 |
| Pitch | 1.25 mm |