Features
Specifications
Threaded Rod, 1 in, UNC, 72 in Thread Length, 8 Threads per Inch, Grade A Grade, Steel, Galvanized
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section C2 |
|---|---|
| Package Width (in) | 72.00" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Thread Size | 1 in |
| Thread Type | UNC |
| Thread Length | 72 in |
| Threads per Inch | 8 |
| Grade | Grade A |
| Material | Steel |
| Finish | Galvanized |