Features
Specifications
Downloads
Thumb Screw, 1/4-20 x 1-1/2
| Brand | MIDWEST FASTENER |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D2 |
| Package Length (in) | 0.03" |
| Package Width (in) | 0.02" |
| Package Height (in) | 0.01" |
| Manufacturer Part Number | 60514 |
| Class | MR |
| Sub Class | SP |
| Size | 1/4-20 x 1-1/2 |
| Head Style | Spade |
| Thread Type | Coarse |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc |