Features
Specifications
Downloads
Thumb Screw, 5/16 x 1-1/2
| Brand | MIDWEST FASTENER |
|---|---|
| UPC | 082893795980 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D1 |
| Package Length (in) | 2.00" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | 80246 |
| Class | HR |
| Sub Class | SP |
| Size | 5/16 x 1-1/2 |
| Thread Type | Coarse |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc |