Features
Specifications
Downloads
Thumb Screw Zn, 5mm-.8 x 16mm
| Brand | MIDWEST FASTENER |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section D5 |
| Package Length (in) | 0.03" |
| Package Width (in) | 0.02" |
| Package Height (in) | 0.01" |
| Manufacturer Part Number | 31363 |
| Class | MR |
| Sub Class | MP |
| Size | 5mm-.8 x 16mm |
| Head Style | Bugle |
| Thread Type | Coarse |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc |