Features
Specifications
Downloads
Thumb Screw Zn, 6mm-1.0 x 30mm
| Brand | MIDWEST FASTENER |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 13, Section D5 |
| Package Length (in) | 0.03" |
| Package Width (in) | 0.02" |
| Package Height (in) | 0.01" |
| Manufacturer Part Number | 31372 |
| Class | MR |
| Sub Class | MP |
| Size | 6mm-1.0 x 30mm |
| Thread Type | Coarse |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc |