TITAN™
1/4-20 1 in Steel Thumb Screw
SKU: TS14X1
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.31
Features
Specifications
Thumb Screw, Type P, No Shoulder, 1/4-20, UNC, 1 in Overall Length, Spade Head Type, Steel, Zinc Plated
| Brand | TITAN™ |
|---|---|
| UPC | 738287605136 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D2 |
| Package Length (in) | 3.00" |
| Package Width (in) | 3.00" |
| Package Height (in) | 2.00" |
| Manufacturer Part Number | KEA04032 |
| Type | Type P, No Shoulder |
| Thread Size | 1/4-20 |
| Thread Type | UNC |
| Overall Length | 1 in |
| Head Type | Spade |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |