TITAN™
3/8-16 2 in Steel Thumb Screw
SKU: TS38X2
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.92
Features
Specifications
Thumb Screw, Type P, No Shoulder, 3/8-16, UNC, 2 in Overall Length, Spade Head Type, Steel, Zinc Plated
| Brand | TITAN™ |
|---|---|
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 16, Section D1 |
| Package Length (in) | 4.00" |
| Package Width (in) | 3.20" |
| Package Height (in) | 3.20" |
| Manufacturer Part Number | KEA06064 |
| Type | Type P, No Shoulder |
| Thread Size | 3/8-16 |
| Thread Type | UNC |
| Overall Length | 2 in |
| Head Type | Spade |
| Material | Steel |
| Finish | Zinc Plated |