Features
Specifications
Tide laundry detergent liquid has quick-collapsing suds that clean faster and rinse out quicker, even in cold cycles.
| Brand | Tide |
|---|---|
| UPC | 037000402138 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 35, Section I2 |
| Package Length (in) | 8.20" |
| Package Width (in) | 6.20" |
| Package Height (in) | 3.60" |
| Manufacturer Part Number | 3077212117 |
| Container Size | 42 Oz. |
| Load Capacity | 32 |
| Product Form | Liquid |
| Fragrance | Original |
| High Efficiency | No |