Features
Specifications
Tank Lid LANYARD, Non-Hinged, For Use With: 8 in Or 16 in Non-hinged Lid, 18 in L
- Feel secure knowing the tank lid is still attached to the tank with the 62531 tank lid lanyard
- Secures an 8 in or 16 in lid with tether to the tank
| Brand | Norwesco |
|---|---|
| UPC | 089109625314 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 08, Section T2 |
| Package Length (in) | 18.50" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Manufacturer Part Number | 62531 |
| Type | Non-Hinged |
| Suitable For Use With | 8 in Or 16 in Non-hinged Lid |
| Dimensions | 18 in L |