Features
Specifications
TIG Torch, 150 A, For Use With: 200 A or Lower Machines
- Size 17 air-cooled, two-piece TIG torch with flexible neck
- Electrode range: .020 - 5/32” (0.5 - 3.9 mm)
| Brand | Forney |
|---|---|
| UPC | 032277856585 |
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 05, Section M5 |
| Package Length (in) | 12.25" |
| Package Width (in) | 15.25" |
| Package Height (in) | 4.50" |
| Manufacturer Part Number | 85658 |
| Amperage Rating | 150 A |
| Suitable For Use With | 200 A or Lower Machines |