1/4-28 UNF 13/16 in 45 deg Grease Fitting
SKU: GF102
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.25
- Buy 25 for $1.13 each and save 10%
- Buy 100 for $0.94 each and save 25%
Features
Specifications
Grease Fitting, 45 deg, 1/4-28, UNF, 13/16 in Overall Length, 13/64 in Shank Length
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M3 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.40" |
| Package Width (in) | 0.40" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Angle | 45 deg |
| Thread Size | 1/4-28 |
| Thread Type | UNF |
| Overall Length | 13/16 in |
| Shank Length | 13/64 in |