Features
Specifications
Grease Fitting, 45 deg, 1/4-28, UNF, Stainless Steel, 13/16 in Overall Length, 13/64 in Shank Length
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.88" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 0.44" |
| Angle | 45 deg |
| Thread Size | 1/4-28 |
| Thread Type | UNF |
| Material | Stainless Steel |
| Overall Length | 13/16 in |
| Shank Length | 13/64 in |