Features
Specifications
Grease Fitting, 65 deg, 1/4-28, Tapered, 25/32 in Overall Length, 13/64 in Shank Length
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.88" |
| Package Width (in) | 0.63" |
| Package Height (in) | 0.50" |
| Angle | 65 deg |
| Thread Size | 1/4-28 |
| Thread Type | Tapered |
| Overall Length | 25/32 in |
| Shank Length | 13/64 in |