Features
Specifications
Grease Fitting, Straight, 1/4-28, UNF, Stainless Steel, 35/64 in Overall Length, 3/16 in Shank Length
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M3 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.50" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Type | Straight |
| Thread Size | 1/4-28 |
| Thread Type | UNF |
| Material | Stainless Steel |
| Overall Length | 35/64 in |
| Shank Length | 3/16 in |