Features
Specifications
Grease Fitting, 65 deg, 1/4 in, 49/64 in Overall Length, 9/32 in Shank Length
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 1.00" |
| Package Width (in) | 0.63" |
| Package Height (in) | 0.38" |
| Angle | 65 deg |
| Thread Size | 1/4 in |
| Overall Length | 49/64 in |
| Shank Length | 9/32 in |