Features
Specifications
Grease Fitting, 67.5 deg, 1/4-18, NPT, 31/32 in Overall Length, 11/32 in Shank Length
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 1.13" |
| Package Width (in) | 0.88" |
| Package Height (in) | 0.63" |
| Angle | 67.5 deg |
| Thread Size | 1/4-18 |
| Thread Type | NPT |
| Overall Length | 31/32 in |
| Shank Length | 11/32 in |