1/4-18 NPT 7/8 in Straight Grease Fitting
SKU: GF108
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.89
- Buy 25 for $1.70 each and save 10%
- Buy 100 for $1.42 each and save 25%
Features
Specifications
Grease Fitting, Straight, 1/4-18, NPT, 7/8 in Overall Length, 27/64 in Shank Length
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.50" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Type | Straight |
| Thread Size | 1/4-18 |
| Thread Type | NPT |
| Overall Length | 7/8 in |
| Shank Length | 27/64 in |