1/8-27 NPT NPT 27/32 in 90 deg Grease Fitting
SKU: GF106
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$1.49
- Buy 25 for $1.34 each and save 10%
- Buy 100 for $1.12 each and save 25%
Features
Specifications
Grease Fitting, 90 deg, 1/8-27, NPT, 27/32 in Overall Length, 19/64 in Shank Length
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M3 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.50" |
| Package Width (in) | 0.70" |
| Package Height (in) | 0.80" |
| Angle | 90 deg |
| Thread Size | 1/8-27 |
| Thread Type | NPT |
| Overall Length | 27/32 in |
| Shank Length | 19/64 in |