Features
Specifications
Grease Fitting, 45 deg, M10-1, 21 mm Overall Length, 5.5 mm Shank Length
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.05" |
| Package Width (in) | 1.00" |
| Package Height (in) | 1.00" |
| Angle | 45 deg |
| Thread Size | M10-1 |
| Overall Length | 21 mm |
| Shank Length | 5.5 mm |