M10-1 18 mm Straight Grease Fitting
SKU: GF10MM
Need More?
Need more than what's currently in stock? We can help!
Contact us via our website chat or call us at 1-833-PAULBHD to inquire about availability and to place your order.
$0.89
- Buy 25 for $0.80 each and save 10%
- Buy 100 for $0.67 each and save 25%
Features
Specifications
Grease Fitting, Straight, M10-1, 18 mm Overall Length, 6 mm Shank Length
- zerk form
| Store Location (Lititz, PA) | Aisle 10, Section M2 |
|---|---|
| Package Length (in) | 0.50" |
| Package Width (in) | 0.50" |
| Package Height (in) | 3.20" |
| Type | Straight |
| Thread Size | M10-1 |
| Overall Length | 18 mm |
| Shank Length | 6 mm |